Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

İsrail’in Akıttığı Kan ABD’nin Eseri


15 Mart 2019 00:02

Yorum Yapılmamış

İsrail yine azdı,

Filistinli çocuklara bombalar yağdırmayı sürdürüyor korsan devlet. Bu İsrail ABD’nin eseri, ABD’ye sırtını dayamış ve ABD’den aldığı bu destekle Filistinlilerin kanını döküyor.

1944’te ABD Başkanı olan Roosevelt, Filistin-Yahudi meselesinde Siyonistlerin etkisinde kaldı ve “Filistin’de bir Yahudi devletinin kurulması ve bu devletin devam ettirilmesinin ancak askeri kuvvet yoluyla mümkün olabileceğini” söylüyordu. Truman söylemekle yetinmedi, İsrail’in askeri kuvvet sahibi olması için ABD’nin 74 yıl boyunca Siyonistlere yardım etmesini sağladı.

1945’te ABD Başkanı olan Truman, 2. Dünya Savaşında savaşmış, donanımlı 100 bin Avrupalı Yahudi’yi Filistin’e gönderiyor. 1947’de ABD ve BM Filistin’i Araplarla Yahudiler arasında bölüştürüyor.

1948’in 14 Mayıs gecesini 15 Mayıs’a bağlayan gece Yahudi Milli Konseyi İsrail Devleti’ni ilan ediyor ve ABD ilan edilen bu korsan devleti 11 (on bir) dakika sonra tanıyordu.

1963’ün Kasım ayı, İsrail’in başına buyruk davranmasından rahatsız olan ve bunu her fırsatta dile getirdiği için Siyonistlerin hedefinde olan Başkan Kennedy öldürülüyor. Öldüren Yahudi ve aynı zamanda Mason Locasına kayıtlı. Kennedy ise Mason olmayan ilk ve tek ABD Başkanı…

ABD’nin İsrail’i kurdurmasının üzerinden tam 70 yıl geçti, ABD bildiğimiz ABD. Bölgede asla barış istemeyen politikaların sahibi bu ABD, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak yine bölgeyi ateşe verdi.

Baba G. Bush 1. Körfez Savaşı ile kanlı ve kara leke olarak tarihe geçmişti.

ABD Başkanları arasında “IQ’su en düşük” oğul G. W. Bush’tu. Hani şu Afganistan’da milyonlarca insanın öldürülmesinin emrini veren Bush, O da babası gibi insanlığın yüzkarası unvanına layık.

B. Obama ABD tarihine, “Hiçbir şey yapmadan Nobel Barış Ödülü alan ABD Başkanı” olarak geçti.

Trump ise ABD tarihine geçecek liyakate sahip olmadığı için dünyanın mazlum halkları nezdinde ABD’nin en “kıro” başkanı olarak anılacaktır.

Evet, ABD’ye öfkeliyim hatta hiçbir devlete öfkeli olmadığım kadar öfkeliyim dost! ve stratejik ortak! ABD’ye, ama bu değerlendirmelerimi öfkem ile ilişkilendirmeyin lütfen.

Geri zekalı olmayan herkes anladı ki dünya barışının önündeki en büyük engel, dünya barışı için en büyük tehdit ABD’dir. Bölgemizdeki -DEAŞ da dahil- bütün terör örgütlerinin hamisi, terörün teşvikçisi gibi davranan bir ABD ile karşı karşıyayız. Bu yüzden ABD dünya için büyük bir tehdit olmuştur.

Uluslararası ilişkilerde tarif edilen ‘tehdit’e en net, en anlaşılır, en canlı ve en müşahhas örnektir ABD. Kendisi için “Dünyanın kurtarıcısı” diyen ABD, dünyayı bugüne kadar yaşanmamış büyüklükte bir dünya savaşına doğru sürüklemekte.

Ortadoğu ABD yüzünden ateş topu. BM’nin almış olduğu hiçbir karara uymayan İsrail Siyonistlerinin yegâne hamisi ABD, Tel-Aviv’de bulunan ABD Büyükelçiliğini 14 Mayıs 2018 günü, yani İsrail Devleti’nin kuruluşunun 70. Yıl dönümünde Kudüs’e taşıdı. Oysa BM 22 Aralık 2017’de ABD’nin bu konudaki kararını reddetmişti.

Bütün ülkeleri BM kararlarına saygılı olmaya çağıran ABD, sıra kendisine gelince BM’yi iplemez, 70 yıldır BM’nin hiçbir kararını tanımayan İsrail’e de toz kondurmaz. Demokrasi, dünya barışı, insan hakları konularında dünyaya ders vermeyi bırakmayan ABD tam bir haydut devlete dönüşmüş durumda. Haydutluk için doktora çalışması yapanlara tavsiyem ABD üzerinde yoğunlaşsınlar, eminim ki bu çalışmayla dünya siyasi tarihine büyük bir hizmete imza atacaklar.

Bu ABD’nin verdiği destekle korsan devlet İsrail bölgede terör estiriyor. Geçtiğimiz günlerde defalarca yine Filistinli çocukların üzerine bombalar yağdırdı. Buna sessiz kalmayan tek ülke Türkiye, tek lider Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan.

Arap dünyası yine kafasını çölün kumlarına gömmüş ve görmez, duymaz dolayısıyla tepki vermez durumda.

Okunma Sayısı: 39
Kategori: Ahmet AY
Etiketler: , , ,

Yazarın Diğer Yazıları

14 Mayıs Güzellemelerinin Anlamı

ÖNCEKİ gün pek çok köşe yazarı 14 Mayıs 1950 seçimlerini köşelerine taşıdı. 14 Mayıs 1950,...

Türk-Kürt Kaderdaşlığı ve IKBY’ye Vize

Öncelikle bu yazımızın Cumartesi günü Milat Gazetesindeki köşemde yayınlanmasının hemen ardından Dışişleri Bakanlığının ilgi göstermesinden...

ABD İle Nereye Kadar?

ABD, 1948’den sonra NATO’nun askeri gücü ile, iktisadi alanda ise kontrolündeki Dünya Bankası, IMF, WTO...

İslam ve Güncellenebilir Hükümler

“Ezmânın tağayyürü ile ahkâmın tağayyürü inkâr olunamaz.” Mecelle. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 8...

1915’te Ermenilerle Ne Yaşandı?

Bugün 24 Nisan, 24 Nisan günleri ABD Başkanları 1915 Ermeni meselesi ile ilgili açıklamada bulunurlar....

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı