Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Din İstismarı ve Çocuk

SIRADIŞI
Ömer GÜLYUVA

04 Temmuz 2018 00:39

Yorum Yapılmamış

Son zamanlarda çocuk istismarı ve tecavüzlerinin yeniden hortlaması,nedeniyle bu konu üzerinden Türkiye ve ORTADOĞU da yaşanan İSLAM anlayışının getirdiği dogmatik ve patolojik sonuçlara bakılmasını bir kez daha kaçınılmaz hale getirmiştir. DİN, HAKK ı merkezinde barındırır,dolayısı ile DİN e yakın olmak kendi tarafında olanın işlemiş olduğu suçlara görmezden gelme anlamı taşımaz.DİN sadece kendi tarafında olmayanlara uygulanmak üzere yaptırımlar kullanan yandaş bir ALLAH tarafından gönderilmemiştir.Yine DİN sadece kendi mahallendeki,senden olan mazlumun derdine acısına ağlamayı değil,karşı mahalledeki mazlumun yanında olmak ve onun derdine dertlenmek esasen onun acısına ortak olmak için vardır.

ADANA da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfında 3 öğrenci cinsel istismara uğradı, Karaman’da Ensar Vakfı ve KAİMDER’in kaçak yurtlarında öğretmen Muharrem Büyüktürk tarafından 45 erkek öğrenci cinsel istismara uğradı. Ensar Vakfı, KAİMDER, Vali Murat Koca, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve kamu görevlileri “görevi kötüye kullanmak, çocuğun nitelikli istismarı suçunu bildirmeme, vakıflar kanununa aykırılık, dernekler kanununa aykırılık, Türk Medeni Kanununa aykırılık” suçlarından aklandırıldı.

Başı örtülü DİNDAR ! yazar Hilal Kaplan bu konuyu da ” Geziciler ve PKK’lılar Ensar Vakfı’na mal etmeye çalışıyor.”diyerek terbiyesizce fütursuzca,ve insafsızca her nahoş hadisede olduğu gibi bu iğrenç hadiseyi FETÖ ye PKK ya GEZİCİLER e bağladı. Ağrı İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P’nin Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradığı ve yaklaşık üç ay önce meydana gelen olayın yetkililer tarafından örtbas edildiği anlaşılmıştı,. AĞRI mv li,Berdan Öztürk,”Vekili bulunduğum Ağrı ilinde 9 yaşındaki U.P. adlı erkek çocuğun tecavüze uğradığı ile ilgili basına yansıyan haberlerde, Ağrı İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P’nin Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradığı ve yaklaşık üç ay önce meydana gelen olayın yetkililer tarafından örtbas edildiği anlaşılmıştır Y.K dışında hiçbir kurs görevlisi hakkında adli ve idari bir soruşturma açılmadığı da bilgimiz dâhilindedir.” dedi.

Ne yazıkki bu tür vakaların yaşandığı DİN e yakın kurumlar ve onların barındırdığı DİN hocaları ile onların öğrettikleri DİN ile bu yaşanılanların son olma ihtimali görülmemektedir.

Tüm bunlara rağmen,ne DİNSİZ ! Aziz NESİN in kurduğu eğitim vakfında ne de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ye bağlı eğitim kurumlarında yani DİN ve tarikat merkezli olmayan kurumlarda benzeri bir tek olaya rastlanmadı.

Burada yapılması gereken en önemli şeyin kafamızı kumdan çıkartmak hayatın her alanında bizm mahalleden olanların yaptıklarına göz yummamak olmalıdır,zira bir gün bu sapkınlıklar bize ve çocuklarımıza gelecek olursa en büyük ihtimalin bize yakın olan kendi mahallemizden gelme olasılığının yüksek olduğunu unutmamalıyız.

DİN İSTİSMAR EEDİLDİKÇE ÇOCUK TA HAYAT TA İSTİSMAR EDİLİR

Okunma Sayısı: 111
Kategori: Ömer GÜLYUVA

Yazarın Diğer Yazıları

İyi Ama Kötü

..Siyasi tarihimizde kurulmuş yüzlerce parti olmuştu ama bu son kurulan ve halkın çok büyük bir...

Mavi Kelebekler

Bosnalı şehitleri bilinmez mezarlara istim eden Sırp canilerin planı bir bir ortaya çıktı. Sadece şehit...

Kötüler Galip Gelir

İncil’de Barabba anlatısı vardır, bir nevi kıssa diyebiliriz. Bu anlatının amacı toplumsal hayatta “kötülerin kazanmasına”...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı