Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Başkan Edebali Nereye Koşuyor?…

DİBÂCE
İlhan YARDIMCI

06 Aralık 2017 00:02

Yorum Yapılmamış

Başkanlık seçimlerinde siteleri dolaşarak, İsmail Hakkı Edebali’ye oy vermeleri için YENİ MARMARA Gazetesini dağıtan bir kişi olduğumu belirterek yazıma başlamak istiyorum.
Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra; kendisini gölgesi gibi takip etmiş, köşelerimde çok sayıda yazılar kaleme alarak, başarılarını ve hatalarını dile getirmiş bir Yazar/Şair sıfatını taşıdığımı da söylemek isterim.
Kapının söküldüğünü makamına YENİ MARMARA Gazetesi adına, sahibi Orhan Efe, bir muhabirle birlikte giderek; hayırlı olsun demiş, kendisine yazdığım akrostiş şiir ile birlikte eserlerimden bazılarını hediye etmiştim.
Aradan günler geçti, köprülerin altından çok sular aktı, siyaset mecrasını değiştirdi, sulandı, kirlendi ve menfaat haline getirildi.
Birileri gibi kapı aşındırmadık, randevu almak istedik, alamadık, kütüphaneme geleceğini söz verdi, gelmedi veya gelemedi…
Derken…Çok güzel icraatlar yaptı, eserler meydana getirdi, bir o kadar da hataları birbirini takip etti.
Kendisini yalnız bırakmadık, köşe yazılarımızda ve telefon mesajlarımızda ikaz ettik, yol göstermeye çalıştık. Gerçek dostların acı söylediğini belirterek; zaman içinde, nefsi kırıcı sözler bile sarfettik.
Yeni bir seçim arefesindeyiz…Dünya makamı, koltuk, şan,şöhret, varlık kimseye kalmayacağı, her nefsin ölümü tadacağı ilahi gerçeğinde; hatalarını ve başarılarını yine söyleriz, menfaat beklemeden inandığımız davada kendisini destekleriz.
Başkanın en büyük talihsizliği, belediye çatısı altında ehil kadrolarını kuramadığı, ballara üşüşmek isteyen birçok sineğin belediyeyi istila etmelerine müsaade ettiği, danışmanlarının olmadığı, tek başına kaldığı gerçeğidir.
Yaptığı bütün etkinlik ve programlarda; ithal kişileri getirip, büyük paralar ödediği, kendisine oy veren değerleri bir kenarda yalnız bırakması, en büyük hatalarından biridir.
Çok enteresandır; Demet Akalın isimli uyuşturucu müptelası bir yosma için yüzdoksanbin TL. ULUSLARARASI ÂŞIKLAR VE ŞAİRLER BULUŞMASI’na da üçyüzbin lira harcaması ( Bu rakam söylendi) ve daha nice harcamalar düşündürücü oldu, “EDEBALİ” soyadlı Başkanın itibarının azalmasına vesile oldu.
“İzzet/İkbal/Makam/Şan/Şöhret/Menfaat/Mal/Mülk/Para” peşinde olmayanlar, hatta bunlara tekme vuranlar; sert ve dürüst samimiyetle doğruları söyler, kırılır, fakat eğilmezler.
Nefislerini muhasebeye çekemeyen, çekmek ağır gelen, Dünya sevdası üstün olanlar; dostlarını, büyüklerini unutur, zaman geçtikten sonra bunun farkında olurlar.
Miskal kadar hayır ve şerrin Allah’ın katında kaybolmayacağına inananlardanız.
Peygamberlere, Sultan Süleymanlara kalmayan dünyanın, bize de kalmayacağına inanmak zorundayız.
ULUSLARARASI ÂŞIKLAR/ŞAİRLER BULUŞMASI etkinliği, bardağı taşıran bir damla olacak ki; Bursa’da ikamet evden bir grup âşık belediye giderek şikâyet dilekçesi vermiş, sazları ve sözleri ile birileri tarafından hazırlanan oyunları Başkan yardımcısı na anlatmışlar.
Bakalım Başkan Edebali’nin tavrı ile kararı nasıl olacak?
Yazık oluyor emeklere, gayretlere ve harcanan paralara… Yazık oluyor değerlere, değerlerimize.. Yazık oluyor siyasete ve siyaset makamlarına…
Benden söylemesi, yazması… Hiç bir şey olmazsa, zerreden/Şemse kadar her şey Mȋzân’a gidecek, Allah’ın hesabı Büyük ve adil olacaktır.

Okunma Sayısı: 15
Kategori: İlhan YARDIMCI

Yazarın Diğer Yazıları

Festivâlde Taraf İdeoloji…

“Yıllardan beri söyler, yazarım. Osmanlı Dibâcesi Bursa’da Nilüfer İlçesi sanki bir eyâlet gibi yönetiliyor. FETÖ...

Festivâlde Taraf İdeoloji…

“Yıllardan beri söyler, yazarım. Osmanlı Dibâcesi Bursa’da Nilüfer İlçesi sanki bir eyâlet gibi yönetiliyor. FETÖ...

Dadaş Erzurum’un Bağrındaki İki Ana: Karafatma – Nenehatun

KARAFATMA KaraFatma (Fatma Seher Erden), 1888 yılında Erzurum’da doğdu. Balkan, Kafkas ve Kurtuluş savası cephelerinde...

Gönülden Damlalar (64)

Gül Bahçesine giren; gül kokar, güller toplar, Gülde diken olanlar, duramaz, daim hoplar, Nefsine ver...

Başkanlık Koltuk Kavgaları Başladı

Menfaatin ön planda tutulduğu, “Vatan/Millet/Sakarya…! ambleminin, rozetinin bol keseden atıldığı bir milletvekili seçimi geride kaldı....

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı