Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik derneği Piknik Şöleni

BAKIŞ
Mursel ADIGÜZEL

10 Ağustos 2018 00:02

Yorum Yapılmamış

Saygı değer dostlar ve değerli üyeler, öncelikle piknik davetimize katılma nezaketini gösterdiğiniz için Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği yönetim kurulu ve şahsım adına hoş geldiniz diyor, şükranlarımı sunuyorum.
Bugün derneğimizin 11.kuruluş yılını kutlamak için buradayız. Bu günün hatıralarımızda yer almasını umuyorum.

Bugün bu pikniğimize yoğun katılımın olması bizlere ayrı bir güç ve kuvvet verdi. Sizler bizleri yalnız bırakmadıkça, sizler için daha çok iş başaracağımızı, bilmenizi istiyorum. Hanı derler ya “Yolu doğru olanın, yükü ağır olmazmış.” Bu bağlamda gücümüz yettikçe kültür, sanat ve dostluk yolunda yürümeğe devam edeceğiz. Amacımız, bu tarz etkinliklerin oluşumu sonucunda kaynaşmayı sağlamak, dostlukları pekiştirmek sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı ön plana çıkarmaktır. Derneğimizin üyelerini, derneğe üye olmayanlarla buluşturmaktır. Bununla birlikte yönetim kurulumuzun asıl üstlendiği misyonu, kültür, sanat içinde yer alıp onu daha da ileri taşınmasını sağlamaktır. Çünkü topyekûn kültürümüzde dostluk var, dayanışma var, kardeşlik var, edep var ahlak vardır.

Edep, ahlak derken aklıma, Kars’ın yetiştirmiş olduğu ünlü âşıklardan birisi olan Âşık Şenlik geldi; Âşık Şenlik yaşadığı yöre için şöyle der: “Çok diyarlar gezdim kıymet bilen görmedim. Can kurban olsun Çıldır’a, edep erkân ordadır.” Diyor.
Bu gibi sözler bizim kültür hamlemizi yaparken yol göstermekte ve ışık olmaktadır. Çünkü insanların bir birine güvenmesinin ötesinde, birlik ve beraberliği de çağrıştırmaktadır.

Değerli arkadaşlar; sizlere daha iyi hizmet suna bilmemiz için derneğimizin amacına uygun hizmet verebilmesi için ihtiyaç duyduğumuz yardımlaşma ve dayanışma her daim öne çıkmaktadır. Bu bağlamda mutlaka derneğimize üye olmanızı ve gereken yardımı yapmanızı ve destek vermenizi istiyor hem de bekliyoruz.
Bu piknik buluşmamızda bize destek veren Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu Yönetimine, Üyelerine ve Yönetim Kurlu Başkanı Sayın İsmail Aydoğmuş’a vermiş oldukları destekten dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim. Bizler bundan sonrada kültür dernekleriyle ortaklaşa kültür ve sanata hizmeti vermeye devam edilmesinden yanayız. Gerekirse derneğimiz çatısı altında toplanmayı, daha ilerisinde İstanbul merkezli federasyon oluşumunu sağlamalıyız. Bizler gibi kültüre, sanata hizmet eden bütün dernekleri bir çatı altında toplamalıyız, diye düşünüyorum. Takdir dernek yönetim kurullarınındır.

Değerli arkadaşlarım, birazda sizlere bulunduğumuz yer hakkında ve katılımcılarımızla ilgili bilgi sunmaya çalışayım. Bugün burada yani 08.07.2018 Pazar günü Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği Yönetim Kurulu olarak “Piknik Şöleni” düzenlemiş bulunduk. Piknik alanımız Çekmeköy-Taşdelen beldesinin mesire alanı içinde 8. kısımda bulunmaktayız. Bu şölene katılan bir birinde değerli üyelerimizin yanı sıra, davetlilerimiz de yer aldı. Saat 11.00 den akşam saat 19.00 a kadar, eğlenceli bir piknik günü geçirmiş olacağız. Tüm katılımcılarımıza tekrar teşekkür ederim.

Şölenimize iştirak eden Dernek Başkanı Şair Yazar Mürsel Adıüzel, Başkan Yardımcısı Şair Yazar Cemil Özdemir, Sekreter Şair Songül Altınkaynak, Sayman İş adamı Şair Muntaz Adıgüzel, Üye yöneticilerimiz Şair Baki Ortak, Şair Hikmet Işık Cankat, Sanatçı Ayşe Nurdan Sözen, Şair Mehmet Tüter, Şair Hüseyin Alkan, Denetleme Kurulu Başkanı Şair Cengiz Yılmaz, Denetleme Kurulu Yöneticisi Sanatçı Halide Göksoy, Aşık Erzade Kapan, Aşık, Erdoğan Süer, derneğimizin üyelerinden, Şair Şengül Yıldırım, Şair Muzaffer Doğan, Ozan Sedat Aktaş, Şair Ali İhsan Öztürk, Malmüdürü Şair Leyla İnan, Sanatçı Aylin Dönmez, Hilmiye Kılıçaslan, Düşler Dünyası Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı TV. Yönetmeni Şair İsmail Aydoğmuş, Şair Şükrü Altınel, Ozan Garip Yadigar,

Devletlilerimizden Gülsüm Tüter, Hüseyin Çelik, Rahmi Tüter, Yeter Tüter, Eren Erenler, Mikail Çetin, Reyhan Çetin, Şair İsmail Tosun, Şair Hüseyin Koca, Şair Günay Aksoy, Berrin Özkul, Şair Nazan Aksöz, Şair Nilgün Aksöz, Şair Semin İğde, Şair Sebahat Gezgincan, Yazar Meryem Nazlı, Satı Ağjce, Şair Kürşat Yılmaz, Şair Sabrı Nuray, Şair Garip Hüseyin, Udi Ahmet Gülcüoğlu, Sanatçı Papatya Ekiz, Şair Cemile Arınç, Şair Elvan Cemal Arınç, Cemile Ağcakaya, Şair Cemal Ağcakaya, Şair Filiz Akdağ, Küçük Şair Semih Akdağ, Tezcan Akdağ, Şair Haydar Çelik, Şair Gülbahar Candan, Şair Süleyman Yorcu, Şair Safi Ağcet, Şair Meryem Narlı, Sanatçı Ayten Altundaş,Şair Cafer Akyol, Şair Reyhan Çetin, Recai Çetin, Şair Hüseyin Koca, Şair Gülbahar Ataoğlu, Eşi ve Şair Necati Aslan Katılmışlardır. Kendilerine Teşekkür ederim.

Birinci piknik şöleninde almış olduğumuz karar gereğince, ikinci piknik şölenimizi de, 05.08.2018 Pazar günü Avcılar ilçesinin Firüzköy Mahallesi Gölboyu yöresinde “Star Gardin” alanı içinde gerçekleştirmiş olduk. Çok harika bir gün yaşadık ve yaşattık. Katılımcılarımız başta dernek Başkanımız Mürsel Adıgüzel, Yönetim Kurulu Üyelerinizden Sekreter Songül Altınkaynak, Hikmet Işık Cankat ve Hüseyin Alkan. Denetleme Kurulu Başkanı Cengiz Yılmaz ve Denetleme Kurulu Üyesi Sanatçımız Halide Göksoy, Murat Çoban katıldılar.

Üyemiz olan Âşık Erzade Kapan, Üye Türk Halk Müziği Sanatçısı Azize Sultan ve davetlilerden Ozan Durmuş Yazar, Ozan Eren Erenler, Ses Sanatçısı Fersan Çoksavcı katıldılar. Katılımcılardan Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aydoğmuş, yardımcısı Şükrü Altinel ve Hilmiye Kılıçaslan katıldılar. Üyelerimizden derneğimizin bir önceki sekreteri Şair Şengül Yıldırım, Şair Yorumcu Ali İhsan Öztürk, Mal Müdürü Şair Leyla İnan, üyelerimizin Haricinde davetlilerden, Berrin Özkul, Şair Dertli, Serhat Nuray, Özkan Göksoy, Şair Emekli Savcı Necati Erdek, Şair Yücel Dede, Filiz Akdağ, Semih Akdağ, Şair Nüket Everest, Şair Dilşat Cevher, Betül Akdağ, Şair Şeref Ayhan, İsmail Hakkı Bağdat, Şair Nazan Aksöz, Şair Ali Kılıçaslan, Şair Hamdi Balı, Şair Fahri Öztürk, Şair Sanatçı Selvi Pişkin, Besim Sarı ve arkadaşları Katıldılar.

Değerli katılımcılara şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyor, sevgiler saygılar sunuyorum.
AKSM-DER BAŞKANI
Mürsel ADIGÜZEL

Okunma Sayısı: 37

Yazarın Diğer Yazıları

Dinleti Konuşmam

Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği yönetiminin düzenlemiş olduğu 2019 yılının ikinci etkinliği olarak, musiki...

Dilencilik Sektörü

Sevgili okurlarım, birinci ve ikinci öykü yazılarında dilenciliğin iki yönünden bahsetmiştim. Bu yazımda da, dilenciliğin...

Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneğinin Şiir ve Musiki Dinletisi

Değerli üyeler, katılımcılar, yazarlar, şairler ve sanatçı dostlarım, bugünkü şiir ve musiki dinletimize hoş geldiniz...

Dilenci

Sevgili okurlarım, bugünkü yazımda sizlerle üç dilencinin öyküsünü paylaşacağım. Bu öykülerdin birincisi benim 1967 yılında...

Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği Seçimi

Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneğinin 23.12.2018 Pazar günü yapılmış olduğu 2. olağanüstü genel kurul...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı