Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Amerika Türkiye’ye Elma Şekeri Vererek Çocuk mu Kandırıyor?


08 Kasım 2018 00:03

Yorum Yapılmamış

ABD Türkiye’yi SDG ile masaya oturtmak için çocuksu oyunlara bile başvurabiliyor. Pragmatizm tavan yapınca, akıl ve bilimsel stratejiler sıfırlanıyor. Elma şekeriyle Türkiye’yi PKK’nın Suriye şubesiyle masaya oturtmak istiyor.
Amerika’nın Kandil’deki Üç Terörist Başına 12 milyon dolar ödül koyması, Suriye’de, ABD’nin Kürdistan kurma projesin, yeniden gündemdeki yerini almasını sağlıyor.
Amerika bölgede iki ortak tanımı yapıyordu. Türkiye ve SDG’yi kendine iki ortak olarak beyan etmişti. Yasal Türk devleti ile ne olduğu belli olmayan SDG’nin Türkiye üzerinden meşrulaştırılmasına çalıştığını biliyorduk.
Üç Terörist Başına ödül koyarak, Türkiye’ye demek istiyor ki; biz PKK’yı terör örgütü olarak kabul ediyoruz. Ama SDG bizim ortağımızdır. Türkiye de bizim ortağımızdır!
Yeniden Açılım Sürecinin Türkiye’nin önüne konmasının, Amerikancası böyle olabilirdi. Oldu.
Cenevre toplantılarına SDG’yi Türkiye ile masaya oturtma gayretleridir. Zaten açıklamalar da bu üç Teröristin, Açılım Sürecini baltaladığını ifade ediyorlar. Yani Açılım Projesi yeniden önümüze sürülüyor.
Açılım Sürecinin Türkiye’yi bölme projesi olduğunu tekrar söylemeye gerek yok.
Geride ve asıl amaç ise; Türkiye, İran ve Rusya ittifakını bombalamış oluyor. Gel birlikte İran’a karşı olalım, İran birliğini dağıtalım diyor.
Geçici İran’a ambargodan muafiyetin söyledikleri de zaten Türkiye’yi İran’a karşı hazırlamak. İçerde bu plana balıklamasına atlayanlar da az değil.
Amerika’nın bölgede tutunabileceği bir tek dalı PKK ve türevleri vardır. Suriye’nin kuzeyinde ABD/PKK Koridorunu inşa etmek için son kurşunlarını atıyor.
Üç terörist başına ödül koyması, Amerika’nın bitmez tükenmez Kürdistan kurma iradesinin bir başka tezahürüdür. SDG çatısı altında tüm Kürtleri birleştirme çalışmasıdır. Suriye’nin kuzeyinde kurduğu oluşumu meşrulaştırma çabasıdır.
Suriye’de Kürdistan kurma iradesinin S-400 hava savunma silahlarının Türkiye’ye teslim edileceği günlerde daha sert eylemlerle ortaya çıkacağını söylemek kehanet olmaz.
NATO’dan Türkiye’yi çıkarmak ve Kürdistan kurma işlerinin tavan yapacağı günlerin, S-400’lerin teslimi günlerine rastlayacağını söyleyebiliriz.
Amerika’nın elma şekerine iktidarın yüz vermeyeceğini düşünüyorum. SDG ile masaya oturmak Türkiye’nin bölünmesi masasına oturmak anlamındadır.
Böyle bir durum zaten Türk halkı tarafından hiç istenmeyen bir durumdur.
Amerika’nın elma şekeri verme eylemlerinin bir süre süreceğini göreceğiz. Sonra sertleşecektir.

Bülent Esinoğlu
bulentesinoglu@gmail.com

Okunma Sayısı: 18

Yazarın Diğer Yazıları

Para Özelleştirilir mi Demeyin Özelleştirilir

Amerikalı Henry Ford, “İnsanlar para ve bankacılık siteminin nasıl çalıştığını bilselerdi, yarın gün doğmadan büyük...

“Sizin Ekonominizi Mahvederim”

Amerika’dan gelen tehditler her zaman olmuştur. Amerika’dan gelen tehditler, Türkiye’yi yönetenler tarafından çok ciddiye alınmış...

Halkın Mücahitleri ya da İran’da ABD Gladyosu

Amerika, 1952 yılından beri İran’a petrol ambargosu uygular. Aslında ABD İran arasındaki çatışmanın ana nedeni; ABD’nin İran...

Gladyo veya FETO’nun Entelektüelleri Hala Televizyonlarda

15 Temmuz sonrası,Gladyo’nun operasyon yapan birlikleri önemli ölçüde temizlendi. Lakin gladyonun entelektüel kesimi ve siyasileri  tam olarak temizlenemedi. Bana...

Muhalefet Amerika diyor başka bir şey demiyor

Zaten prangalarımızdan kurtulamazken bir de muhalefet prangalarımız var. Bağımsızlığımızın önünde duran prangaları sayalım. NATO askerimizi bağlar. İncirlik,...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı