Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

2018’in Son Valiler Kararnamesi Yayınlandı


27 Ekim 2018 12:55

1 Yorum

Yeni valiler kararnamesiyle, Başta sınıf arkadaşım, Kamuran TAŞBİLEK’in, Gümüşhane Valiliği’ne atanması olmak üzere, fakülte arkadaşlarımdan, Ali YERLİKAYA’nın İstanbul Valiliğine, İzzettin KÜÇÜK’ün, Bursa Valiliğine Mehmet TEKİNARSLAN’ın Kilis Valiliğine, Mehmet CEYLAN’ın,Tekirdağ Valiliğine, Yücel YAVUZ’un Trabzon Valiliğine, Ahmet Çınar’ın Zonguldak Valiliğine, Okay Memiş’in Erzurum Valiliğine, Rahmi DOĞAN’ın Hatay Valiliğine, Ömer SEYMENOĞLU’nun, Ömer SEYMENOĞLU’nun Isparta Valiliğine, Ahmet DENİZ’in Manisa Valiliğine,Aziz YILDIRIM’ın Tekirdağ Valiliğine atanmalarını tebrik ediyorum. Yeni görevlerinde başarılar diliyorum. 
Son çeyrek yüzyıla kadar, bürokrasi üst yönetimindeki Ankara Siyasal ağırlık dengesi, bu gün için tamamıyla sona ermiş ve ağırlık dengesi İstanbul Siyasal’a kaymıştır. Bu denge değişimi, kadim oligarşik bürokratik süzülmede hali hazırdaki iktidarın, tabana daha yakın duran, halkın içinden gelmiş bürokratlara güvenmesi olarak okunabilir.
Öğrencilik dönemlerinden yakinen tanıdığımız bu arkadaşlarımızın vatanını milletini sevme ve halka yakın ve onun içinden gelme özelliklerini biliriz. Ne var ki, bu arkadaşlarımızın çeyrek yüzyıla kadar eleştirdikleri bahsini ettiğim oligarşik yapıyı bizzat kendileri oluşturmamalarıdır. Zira bu sosyolojik iktidarın gücü, gün gelir değişebilir. Dememiz o ki, bulunduğunuz makamların hakkını verin, halka millete hakim olduğunuz gibi, HADİM olun.
Bu bağlamda,  ve özellikle Tunceli Valisi ve Tunceli’nin Kayyum Belediye başkanı kıymetli dostum,Tuncay SONEL gibi, aksiyoner ve halka yakın hizmetlerinizle başarılarınıza başarı katın. Biz de sizin sınıf ve okul arkadaşlarınız olarak gurur duyalım.
Ülkemizin her noktasında, vatana millete ihanet eden her teşebbüse karşı kale gibi durmasını bilin. Memleketin her köşesinde her zaman dahili ve harici bedhahlar bulunmaktadır. Yetişemediğiniz noktada, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ile YÖNETİŞİM de bulunun. Yönetişim, acziyet değil tam tersine ERDEMLİ YÖNETİMDİR. İslam dinindeki MEŞVERET in özüdür.
Tekrardan başarılar dilerim.
Saygı ve sevgilerimle.
Okunma Sayısı: 95

Yazarın Diğer Yazıları

95. Yılında Cumhuriyetimiz ve Beklentilerimiz!

Evet, yine, yeni bir Cumhuriyet Bayramında birlikte nefes alıyoruz güzel yurdumun toprakları üzerinde. Aradan 95...

Malta’da Sokak Ekonomisi Kongresi; Kültürler Arası Bir Diyalog Köprüsü

  Bilimsel bir dergiye (Kent Akademisi) Dr. Osman Sirkeci tarafından yazılan editör mektubu türünde Sokak...

Trafik Raconundan Hayata, 10 Ahmet Fidan Kuralı

Önünüzdeki araçla aranızı az bir açmaya durun, hemen birisi o boşluğu doldurur. Hayatın Raconu: Hayat...

Tünaydın Deyimine İlişkin Ulusal Çağrı

Tünaydın demek yok diye başlarım bu sözü duyduğumda hemen. Biz tavukmuz ki, öğleden sonra tüneyeceğiz. ...

24 Haziran Seçimlerinde Halkın Siyasal Partilere Mesajları-II

Dün, halkın iktidar partilerine olan mesajlarına değinmiştik dilimiz döndüğünce. Bu güne kadar, dünkü yazdığımız mesajlara...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Ayşe Naz YILMAZ dedi ki:

    Biz valileri devletin bekçileri olarak bilmek isteriz. 7/24 halka hizmeti düşünmelerini bekleriz.

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı